טוען...

בחירת כיריים למטבח

יש כיום מגוון רחב של כיריים. רגע לפני שבוחרים מהם סוגי הכיריים שקיימים היום
אינדוקציה
כריים גז סטנדרטיות

כיריים אחד המוצרים המרכזיים והבולטים במטבח. בשוק קיימים מגוון רחב של כיריים שבאות במידות שונות וחלקן דורשות חיבור לגז ואו חיבור מיוחד לחשמל.   כדי להבטיח שהכיריים החדשות יתאימו לצורכי הבישול שלכם חשוב לבחון את האלמנטים הקיימים בהן, גודלן ודרישות התקנה.

מהם סוגי הכיריים שקיימים היום:

כיריים גז: כיריים המשתמשות בגז כמקור כוח. כיריים אלה בעלות תושבות בולטות ובאות במידות סטנדרט של 60 ס"מ אך גם במידות של 70 ס"מ ו- 90 ס"מ.

כיריים חשמליות: כיריים המשתמשות בחשמל כאנרגיית הפעלה וברוב המקרים דורשות חיבור תלת פאזי. משטח החימום שלהן שטוח לחלוטין.

כיריים קרמיות: כיריים שטוחות העובדות על חשמל. בכיריים אלה החימום נעשה באזור המבער בלבד, ואין הוא מתפשט לשאר  משטח הכיריים. כיריים אלה שומרות על טמפרטורת הכיריים גם לאחר סיום העבודה איתן.

כירים קרמיות עם אלמנט אינדוקציה: כיריים שטוחות העובדות על חשמל בכיריים מותקן גוף חימום קבוע המוליך את החום מתחת לזכוכית ויוצר שדה מגנטי שמחמם את הסיר בלבד. קיימים שלושה סוגי גופי חימום נפוצים: רדיאן, היי לייט או הלוגן. היתרון וחסרון של כיריים אלה שהן עובדות רק עם סירים בעלי תחתית מגנטית. רק כאשר הכיריים ממגנטות את הסיר שמונח עליהן מתחיל תהליך החימום. מה שדורש החלפה כל הסיירים והמחבתות לכאלה בעלי תחתית מגנטית.

לכל סוג יש יתרונות וחסרונות כדי להבטיח שהכיריים יתאימו לצורכי הבישול שלהם. בחנו את כל גופי החימום, גודל הכיריים והתאמתו לחלל המטבח הקיים.

 

רוני רבינו, מעצבת פנים ומתמחה בעיצוב מטבחים