טוען...

עיצוב ארונות אמבטיה

בכל חלל מגורים בין אם מדובר בבית או דירה, ישנם 3 חללים הקשורים לרחצה והיגיינה. שרותי אורחים, חדר רחצה כללי וחדר רחצה של ההורים. בשנים האחרונות עיצוב הפנים של חללים אלה מספק שלל רעיונות ופתרונות מעוצבים.  אחד המרכיבים החשובים בתכנון חלל זה, הוא הארון – ארון האמבטיה.

בשוק קיימות חברות סניטריה שמוכרות ארונות אמבטיה מוכנים, במספר מוגבל של מידות וצבעים וקיים קושי רב בהתאמתו לדרישות הלקוח.  ארונות אמבטיה הן בחירה לא פשוטה ומאוד לא מומלץ לבחור סתם ארון שפשוט יישב שם ויספק לנו שטח אחסון לא מנוצל, אלא להתאים אותו לעיצוב חדר האמבטיה ולשטחי האחסון המבוקשים.

חשוב לזכור, עיצוב ארון האמבטיה נגזר בראש ובראשונה מגודל חדר האמבטיה ומומלץ להתחיל בתכנון הארון עוד בשלב התכנון הראשוני של חלוקת חלל הרחצה. ארון רחצה בשירותי אורחים יכול להיות מקום קטן ופונקציונלי שנושא את כיור הרחצה ומאחסן מספר פריטים מועטים ואילו ארון בחדר רחצה ראשי צריך להתאים לאחסון כל אביזרי הרחצה והטיפוח של כל הדיירים המשתמשים בו. ניתן לשלב בסמיכות גם ארון מזווה לאחסון מגבות, לבנים או אפילו חומרי ניקוי. מה שנכון גם לגבי ארון אמבטיה בחדר הורים.

שיקולים מכריעים נוספים בתכנון הארון הם מיקום צנרת מים וביוב, גודל הכיור וצורתו – שקוע ומונח. אני חושבת שהתשובה לבחירת הכיור המתאים, צריכה להתבסס על שיקולים פרקטיים לא פחות מאשר על שיקולים אסתטיים וכדאי לבחון איזה שימוש נעשה בכל חדר רחצה מבחינת התדירות וגיל המשתמשים.

ארונות אמבטיה תלויים: פתרון מעוצב

ארונות אמבטיה נחלקים בצורתן לארונות ניצבים בעלי רגליים הניצבות על הרצפה וארונות תלויים המקובעים אל הקיר בתלייה.

  • ארונות אמבטיה תלויים מקשטים אמבטיות רבות ברחבי הארץ והעולם, רבים נחשפו להם לראשונה בבתי מלון. ארונות אלה מהווים פתרון עיצובי המעניק מראה יוקרתי ומפנק לחדר הרחצה.
  • ארונות אלו יכולים להיות ארונות מאונכים או ארונות מאוזנים, ארונות גדולים או ארונות קטנים בשלל סגנונות.
  • ארון תלוי מעניק תחושת מרחב לחדרי אמבטיה קטנים כאשר שטח הרצפה החשופה גדול יותר.
  • ניתן לתכנן את מגירת האחסון הראשונה בארון עם פינוי שמתחשב במיקום צנרת המים ומאפשר שטח אחסון נוסף.
  • חשוב לזכור שארון אמבטיה תלוי הוא ארון צר יותר משמע: פחות עמוק.
  • ארונות אמבטיה תלויים לא רק פותרים בעיות עיצוביות אלא מאפשרים תחזוקה וניקיון נוח בחלל.

ארונות אמבטיה

החומרים לבניית ארון אמבטיה

יש לייחס חשיבות רבה לחומרים המשמשים בבניית ארון אמבטיה. דלתות הארון יכולים להיות עשויים ממגוון חומרים, אך גוף הארון מומלץ שיהיה מעץ סנדוויץ' שעמיד במים. משטח הארון יכול להיות מעץ סנדוויץ' מצופה פורמייקה, עץ מלא (בוצ'ר), שיש או אפילו קוריאן עם כיור אינטגרלי תואם שמהווים מקשה אחת.

התקנה ראויה של ארונות איכותיים

רכישת ארונות אמבטיה תלויים היא לא צעד מספק וצריך לוודא שהארון מותקן כמו שצריך על ידי מרכיב שמוסמך לכך. ארון אמבטיה שוקל לא מעט ותמיד יש חשש שהוא ייפול. מדובר במשקל רב, שברוב המקרים כולל גם משטח שיש או זכוכית. ברגע שהארון יהיה מותקן בצורה ראויה – חשוב לא להישען עליו בשום צורה ובטח שלא לשבת עליו.

המלצה : אם נתקלת בבעיה לתלות את הארון ישנה אפשרות למקם מדרגה פנימית בגובה של 15 ס"מ שתתמוך את הארון בחלקו האחורי ועדין תעניק מראה של ארון תלוי.

ההבנה עבור מי אנחנו מתכננים את ארון האמבטיה וכיצד אתם מתנהלים בחדר הרחצה, מהו סגנון הבית וטעמם האישי יעזרו לנו בתכנון עבורכם שלבטח יסבו לכם הנאה מהשימוש בו.

רוני רבינו, מעצבת פנים